Menü Kapat

UNITY 3D Kurulumu (Resimli Anlatım)

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere Unity 3D yazılımının kurulumunu görsellerle anlatacağım.

Unity Nedir?

Kısaca Unity bir oyun motoru yazılımıdır. 2D ve 3D uygulamalar yapılabilir. Java Script ve C# dillerini destekler. Aynı zamanda Unity içine Artırılmış Gerçeklik bileşeni eklenip artırılmış gerçeklerik ve sanal gerçeklik uygulamaları da yapılabilmektedir. Unity’nin kısaca bir tanımını yaptıktan sonra kurulum aşamalarına geçebiliriz.

Öncelikle https://unity3d.com/get-unity/download/archive web adresinden Unity’i indiriyoruz. Ben burada Unity 2019.1.1 sürümünü indirdim. Siz istediğiniz sürümünü indirebilirsiniz.

1- İndirdiğimiz setup dosyasına çift tıklayalım. Gelen pencereden “Next” butonuna basarak devam edelim.

2- Bu sayfada bizden lisans koşullarını okuyup onaylamamız isteniyor. Burada da onay kutucuğunu işaretleyip “Next” butonuna tıklayalım.

3- Bu pencerede kurulacak bileşenler ve bu bileşenlerin ne kadar yer kaplayacağı gösterilmektedir. “Next” butonuna basarak devam edelim.

4- Dördüncü adımda programın nereye kurulacağını soruyor. İster yeni bir yer tanımlarız ister değişiklik yapmadan devam ederiz. Ben değişiklik yapmadan “Next” butonuna basarak devam ediyorum.

5- Artık tüm ayarlamalar yapıldı ve kurulum aşamasına geçti. Burada tüm bileşenler kurulana kadar bekliyoruz. İşlem bittikten sonra “Next” butonuna tıklayalım.

6- Artık kurulum bitti arkadaşlar. “Finish” butonuna basarak kurulumu bitiriyoruz. Masaüstünde oluşan kısayola çift tıklayarak programımızı açabilir ve projeler oluşturabiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir